Když nemůžu usnout
Když nemůžu usnout

Jednoduchá technika

Osvědčil se mi snadný postup, který s oblibou dělám ve chvílích, kdy se mi nedaří usnout. Na mě funguje skvěle a krom vlivu na uklidnění a příchod spánku je báječný pro harmonizaci celého těla.

Nejlépe se mi dělá v leže na zádech, ale pokud raději usínáte třeba na boku, není to vůbec problém. Zavřu oči a soustředím se na nádech a výdech. Nesnažím se aby byl nějak moc hluboký, spíš nechám tělo volně dýchat a dech vědomě pozoruji. Pak se zaměřím na oblast první čakry. Ta se otevírá mezi nohama. Představuji si krásnou červenou barvu v místech první čakry, kterou svých dechem vyživuji. Pomocí dechu barvu směřuji ven. Ze svého středu svítí do všech stran. Je stále krásnější, zářivější. Věnuji plnou pozornost tomuto místu, této barvě, mé vědomí je zcela v místech první čakry. Nespěchám, je to velice příjemné. Užívám si každý výdech se kterým se barva dostává dál, je zářivější a léčivější.

obrázek k článku když nemůžu usnout

Když to cítím, přesunu svou pozornost na druhou čakru, kousek pod pupík, a rozdýchávám z tohoto místa oranžovou barvu. Vnitřním zrakem se dívám jak se barva v paprscích šíří ze svého středu do všech stran. Pociťuji radost a vděčnost. Prosvětluji tmavá místa a užívám si koupel v barvě. Úplně se v té barvě rozplynu.

Takto postupuji stále směrem nahoru. Já většinou usínám už u srdeční čakry, ale někdy dojdu až do korunní.

Je to nádherná energetická koupel, prosvětlím celé tělo, věnuji mu plnou pozornost a to je to nejmenší, co můžeme tělu dopřát. Je to jednoduché, ale má to ohromný účinek pro celkovou harmonii.

Další
články