Jmenuji se Alena

Nesmírně mě baví a naplňuje být prostředníkem uvolnění, pohody a relaxace. Miluji pohled na své klienty po terapii, jak omládnou, jak září, jak jsou naplněni energií a pohodou.

Dělám to, co mi dává hluboký smysl a při čem můžu být sama sebou. Miluji odevzdávání se, vyčištění mysli a hluboký klid, který pociťuji při masážích a práci s Reiki. Péče o druhého člověka je pro mě meditací a radostí.

Narodila jsem se rodičům, kteří cvičili jógu, meditovali a nejedli maso v době, kdy v našich končinách něco takového nebylo běžné a známé.

Dlouhá léta jsem se věnovala hudbě, kterou mám vystudovanou a jež je stále mojí součástí. Hrála jsem na flétnu, dělala produkční, ale mou vášní a zájmem ve volném čase bylo poznávat souvislosti mezi tělem a duchem. Hledat a nacházet způsoby, jak žít více v lehkosti a radosti, jak pečovat o své tělo, ducha i duši.

Alena Bartošíková
louka

Moje další cesta

Začala jsem si vyrábět mýdla a prací prostředky. Zajímala se o přírodní kosmetiku, ještě více hledala souvislosti a vztahy mezi jídlem a naší náladou i energií. Chodila jsem na semináře, četla knihy, zkoušela různé meditační a dechové techniky, pracovala s myslí. To, co mi dávalo smysl a osvědčilo se, jsem prohlubovala a nadále tím žiju.

V roce 2018 mi do cesty přišlo Reiki, náhlým impulsem, že to je věc, kterou chci umět. Věnovala jsem delší čas výběru učitele, nastoupila k Blance Heltové, učitelce Tradiční Usui Shiki Ryoho Reiki, a otevřel se mi nový svět a nové možnosti. Práce s univerzální energií je pro mě další dílek k vědomému žití a tvoření vlastní reality. Je to velká radost a jsem za tuto možnosti vděčná. Reiki je způsob, jak pečovat o sebe, jak nabídnout pomoc svým blízkým. Práce s ní má nekonečné možnosti a dá se s ní pracovat na mnoha úrovních. Je to celoživotní duchovní cesta.

Současné pokračování

Po pár letech každodenní práce s Reiki energií a poté, co mi přestala dávat smysl a bavit mě má kancelářská práce produkční, jsem ji s vděčností za vše prožité opustila a s důvěrou skočila do dalšího úseku své životní cesty. Žiju to, čemu věřím a čím mohu radost, uvolnění, harmonii a zdraví předávat dál. Nejen ve svém volném čase, ale jako poslání.

Indickou masáž hlavy jsem do své nabídky služeb přidala proto, že jde o nádhernou, velice rychlou a účinnou metodu, jak navodit uvolnění, klid a blaho šířící se do celého těla. Jedná se o velmi příjemnou cestu, jak se vyladit, a je vhodná pro všechny, i pro ty, kterým Reiki přijde příliš ezo a neuchopitelné.

Alena Bartošíková reiki