Když na mě něco leze
První pomoc, když na mě něco leze

Co dělám, když se necítím ve své kůži

Inspirace na toto téma není nikdy dost. A s nadcházejícím podzimem se hodí více, než kdy jindy. Co tedy funguje u mě, když cítím, že na mě něco leze.

Podpořím tělo zvenku

🌿Čaj z peruánských bylinek Muňa-Wira. 2 lžíce bylin je třeba 5 minut povařit v litru vody a celou tuto dávku za den vypít. Piju většinou 3 dny a pak dávku snižuji. 

Dopřeji tělu odpočinek

Jdu si co nejdříve lehnout. Nejpozději v šest hodin jsem v posteli. Dětem vysvětlím, že mě mají rušit, jen když bude v ohrožení život. Dám jim důvěru, že vše potřebné zvládnou beze mě, pustím potřebu kontrolovat a přijmu, že i když věci budou jinak, než bych je udělala já, je to v pořádku.

Pustím se do vnitřní práce

Zvědomím si, jestli opravdu všechny části mě chtějí být zdravé.

Jestli některá nemá ze současného stavu výhody. Jestli si náhodou některá neužívá, že může v klidu ležet. Jestli jiná nemá pocit, že už je toho všeho na mě moc a tímto si vynucuje klid. Jestli si další moje část není ráda, že se o ni ostatní členové rodiny najednou víc zajímají a starají, poskytují mi větší péči. Jestli některá nechce být litovaná. Jestli mě tyto části od něčeho nechrání. Třeba před tím vzít odpovědnost sama za sebe. Jestli mi nevyhovuje, svalovat současný stav na jiné a užívat si pozici oběti.  

Podívám se hluboko do sebe, pokud tam jsou nějaké emoce (třeba smutek z toho, že jsem na vše sama a nikdo mi nepomůže), tak je pustím, popláču si a pak se rozhodnu jinak.

Rozhodnu se vzít si zpět svou moc. Vyberu si, že si věci zařídím jinak. Tak, abych naplnila potřeby své duše a svého těla, sebe sama. A pak se vědomě a zcela rozhodnu pro zdraví.

Když na mě něco leze

Opečuji tělo dechových cvičením

Udělám si dechové cvičení podle Wima Hofa. Nejraději mám to vedené Terezou Kramerovou, které najdete na Youtube. Tady Toto cvičení má úžasný regenerační účinek na celé tělo, dokáže ho restartovat na mnoha úrovních a já ho miluju. Dělám ho především, když na mě něco leze, pak klidně více krát denně.

Přizvu na pomoc Reiki

Udělám si ošetření celého těla a na některých místech (oči, uši, hlava, krk, srdce, plosky nohou) zůstávám s rukama déle. S Reiki se dá pracovat i na dálku, ale toto nabízím jen těm klientům, kteří mají se mnou a s Reiki už osobní zkušenost.

Pak s důvěrou v úžasnou regenerační schopnost svého těla usnu. Pokud se mi usnout nedaří hned, vizualizuji si s každým výdechem, jak z oblasti mého srdce posílám paprsky do celého těla svou lásku a pozornost. Prosvětluji každou část těla touto energií, děkuji tělu za vše co mi dává.

Další
články